Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
17 postów 739 komentarzy

Dwaj Żydzi przestrzegają Polaków przed JOW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Polacy mają swój rozum?

Dwaj Żydzi, Dorn i Borowski vel Berman (tak, z tych Bermanów), przestrzegają Polaków przed JOW-ami, czy też boją się, że w JOW-ach Gmina Żydowska, której są częścią, traci nad Polakami władzę!?

Odtrutką na ich oszustwa jest nasza świadomość tego, że "Równa i pełna swoboda kandydowania, jakiej domaga się Ruch Obywatelski na rzecz JOW, istnieje na przykład w wyborach do Izby Gmin w Wielkiej Brytanii. W wyborach do Izby Gmin nie ma żadnych domieszek antydemokratycznego dziegciu, nie trzeba rejestracji żadnych komitetów wyborczych ani tysięcy podpisów. Każdy kandydat rejestruje się sam, po okazaniu 10 (dziesięciu) podpisów popierających go mieszkańców okręgu, w którym chce kandydować i wpłaceniu kaucji, która jest zwracana po otrzymaniu w wyborach co najmniej 5 procent głosów. Mandat otrzymuje zdobywca największej liczby głosów w jednej turze głosowania." 

//jow.pl/jow-y-godzmy-sie-znieksztalcenie-idei-jow/

KOMENTARZE

 • ŻYDZI BOJA SIĘ JOW
  Polska została już podzielona na 460 okręgów z których każdy będzie miał oko 65000 wyborców W tak małym okręgu je4st większe prawdopodobieństwo ze wyborcy zagłosują na Polaka . JOW to niebezpieczeństwo zarówno dla żydostwa jak i partii mafii okupujących polski sejm Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • Proszę mi wytłumaczyć
  Co ma brak potrzeby zbierania podpisów i zakładania komitetów wyborczych do jednomandatowego systemu wyborczego? Czy nie można zlikwidować tych utrudnień (plus finansowanie partii rządzących) bez wprowadzania niesprawiedliwego systemu wyborczego?

  Sprawiedliwy system wyborczy to taki, gdzie każdy głos się liczy i gdzie każdy głos ma taką samą moc, a tego z pewnością nie zapewnia jednomandatowy system wyborczy, który jest kpiną z demokracji.
 • @Lotna 18:30:15
  Uczciwy system wyborczy to taki, w którym każdy ma takie same szanse zostać wybranym, a w tym mieści się taki dostęp do środków finansowych, taki sam dostęp do mediów, takie same możliwości dostępu do wyborcy, natomiast wyborca ma niczym nieskrępowany wybór, a ten kandydat jest zwycięzcą, który zdobył największe zaufanie wśród wyborców tj. uzyskał najwięcej ilości głosów. Kandydat który sprzeniewierzył się swoim wyborcom może zostać odwołany tylko w systemie JOW, w systemie oszukańczym który obowiązuje nawet nie istnieje taka możliwość, ponieważ np. w obecnym sejmie 50% nie uzyskało 2% głosów, więc gdyby umożliwić 2% odwołać to po prostu nie istniałby żaden sejm, byliby prawie wszyscy odwołani, a tak po prawdzie to nie powinni zostać posłami z 2% poparciem.

  Nie ma idealnych rozwiązań, ale do tego ideału najbardziej zbliżony jest system JOW.
  Jedynym zarzutem stawianym systemowi wyborczemu w JOW jest to, że zwycięzca (nie mniej niż 30% głosów wyborców) bierze wszystko, tylko jakoś nikt nie zarzuca w sporcie tego, że to zwycięzca staje na pierwszym najwyższym podium, a ten ostatni taki porządny był i doszedł do mety na czworakach.

  A teraz najważniejsze, w systemie JOW da się ten zarzut wyeliminować tak samo jak w sporcie. Po prostu zrobić tak jak w sporcie, mianowicie premiowane są: I miejsce ; II i III. Jaki z tego wniosek? Że jest 1 miejsce w JOW które ma najwyższe notowania i uprawnienia, a 2 miejsce mniejsze, a trzecie jeszcze mniejsze. Wystarczy to przełożyć na PRAWO wyborcze i uprawnienia. Tylko w takim systemie wszystkie partie, wylęgarnie mafii, byłyby zbędne.
 • @Henryk Kreuz 20:53:30
  Pytam powtórnie, co to ma do rzeczy?

  Czy JOW przychodzą w jednym opakowaniu z innymi dodatkami (a raczej odwrotnie)?

  Co mi z tego, że Jasio i Kazio mogą kandydować, skoro nigdy się nie przebiją i nie zasiądą w parlamencie i co mi z tego, że będę głosować na kogokolwiek, kto mi odpowiada, skoro w moim okręgu mieszkają ludzie, którym podoba się ktoś inny i mój głos nie będzie miał żadnego znaczenia, bo mój kandydat nie przejdzie dalej?

  Co z tego, że moje miasto liczące 300 tys. mieszkańców podzielonych na 5 okręgów zagłosuje na kandydata X, skoro okoliczne wioski liczące 100 tys. mieszkańców zagłosują na kandydata Y w swoich dziesięciu okręgach?

  Mieszkam w kraju gdzie panuje system JOW i praktycznie istnieją od od dziesięcioleci tylko dwie partie, dysponujące pieniędzmi na reklamę i poparciem. Po wielu latach walki przebiła się trzecia partia, która była oddolna, ale podejrzewam, że w międzyczasie przekształciła się w organ mający na celu pieniądze i władzę, a nie dobro obywateli, jak dwie pozostałe, których program, nota bene, różni się tak , jak PO różni się od PiS-u. Owszem startują jacyś niezależni, ale w 99 przypadkach na 100 nie dostają się do parlamentu. Siedzi więc tam najwyżej kilku posłów, których głosy się nie zupełnie liczą.

  System JOW ma takie właśnie założenia, aby scementować scenę polityczną do dwóch partii. Ludzie głosują strategicznie, albo bez wyniku, albo wcale, w związku z tym frekwencja wyborcza jest niska. Ponadto głosy z okręgów o mniejszej liczbie ludności są równe okręgom o większej liczbie ludności, bo zawsze przechodzi 1 zwycięzca i nawet dwóch czy trzech by tego nie zmieniło. Dlaczego głos nie jest równy głosowi? Co to za demokracja, gdzie 1 głos ma wartość 10 czy 100 głosów w innym okręgu?

  Czy można dżumę leczyć cholerą?
 • @Lotna 22:00:11
  to bełkot nie argumenty i zresztą nieprawdziwe.

  Tak, chcemy aby Jasio, Kazio, Rabi i każdy Polak miał takie samo prawo do bycia kandydatem, aby miał takie same prawa, a kto z nich się przebije to sprawa wyborców, który uzyska większe poparcie wyborców. To nie moja sprawa, a tym bardzie Twoja, bo to sprawa wyborców w swoim okręgu kogo obdarzą większym zaufaniem.

  Nie chcemy aby Rabi decydował o tym, kto z Polaków może być posłem, wpisując na listę wyborczą Jasia czy Kazia, albo Jasia na 1 miejscu a Kazia na ostatnim.
  Nie potrzebujemy Rabiego do tego.
  Jeżeli okręgi są takie same, a w Polsce nie ma z tym żadnego problemu, to nie występuje różnica, że głosy mają inną wartość w okręgach, oczywiście jeżeli okręgi są tej samej wielkości.
  Dzisiaj Polacy są pozbawieni praw wyborczych, prawa te jak w każdym podbitym kraju z pozorowaną demokracją posiadają tylko szefowie partii, więc kilka osób decyduje kogo z Polaków dopuścić do Sejmu, a kogo nie.
  To Polacy, konkretni ludzie sami mają decydować czy będą kandydatami nie pytając jakiegoś rabina o zgodę, a wyborcy mają decydować kogo wolą sąsiada czy rabina.

  Po prostu chcemy głosować na konkretnych ludzi w małych okręgach wyborczych, a nie na jakieś partie, a wszystko inne nie ma znaczenia.
 • Tylko głupcy popierają JOW, bo nie docieraja do nich proste, logiczne argumenty.
  O JOW: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/122413,jow-y-betonowanie-zydo-systemu-iiirp

  To, że dwóch Żydów krytykuje JOW (choć Borowski nie krytykuje ich całkowicie, sam został wybrany do senatu w systemie JOW), nie znaczy, że są dobre. Zresztą JOW są pomysłem żydowskim.

  Czynni politycy krytykują JOW z prostej przyczyny: nie zawsze wygra polityk namaszczony przez szefa partii, co nie przekreśla zasady, że tylko silna partia i powiązana z lobby medialno-finansowym ma w systemie JOW pewną wygraną.

  Na koniec pytam nierozgarniętych apologetów JOW: kto zasiada w senacie z wyborów w systemie JOW?
 • @Henryk Kreuz 23:48:29
  Nie odpowiedział Pan na żadne z moich pytań, ale za to nazwał moje argumenty bełkotem, choć opisałam autentyczną sytuację w Kanadzie. Najwyraźniej nie widzi Pam dalej tych ewentualnych kandydatów Jasia i Kazia i o nich tylko chodzi, a nie o to, żeby dobrać taki system głosowania, który by był sprawiedliwy, przede wszystkim dla wyborców, a nie dla kandydatów.

  Stwierdzenie, że okręgi wyborcze są jednakowe można między bajki włożyć, bo nie uwierzę, aby cała Polska była podzielona na okręgi, z których każdy miałby tę samą ilość członków.

  Należy zmienić system typowania kandydatów i znieść dotacje rządowe dla partii, także dotacje od korporacji, a nie pakować się w ślepy zaułek JOWów.
 • @Lotna 00:26:38
  http://michaljezierski.natemat.pl/142741,dlaczego-jowy-to-koszmar-politykow.

  JOW to koszmar, to zły sen. Odejdź maro przeklęta.
 • @Henryk Kreuz 15:58:38
  Odpowiedź jest powyżej: "Czynni politycy krytykują JOW z prostej przyczyny: nie zawsze wygra polityk namaszczony przez szefa partii, co nie przekreśla zasady, że tylko silna partia i powiązana z lobby medialno-finansowym ma w systemie JOW pewną wygraną." Jak już mówiłam, JOWy to cementowanie systemu, w którym liczą się dwie, w najlepszym wypadku trzy główne partie.
 • @Lotna 18:57:27
  JOW to cementowanie systemu powiedziała Gmina, trzymająca władzę od 25 lat.

  A jak jest naprawdę.
  W JOW to konkretni ludzie wygrywają a nie partie, a partii może nawet nie być. Jeżeli już są i któraś z partii popiera lepszych ludzi to i ma więcej wygranych kandydatów w okręgach. Natomiast u nas jest odwrotnie, tu nie głosuje się na ludzi tylko na partie, i z jakiś przyczyn to kilku szefów partii jeszcze przed wyborami decyduje o tym kto będzie w parlamencie.
  Na to zgody nie będzie, ponieważ to wyborcy mają decydować kto zostanie posłem.

  Niektórzy strasznie boją się tego, że w systemie JOW sami będą decydować o swoim kandydowaniu (choćby dwaj panowie tworzący "WPS") w okręgu swego zamieszkania (około 70 tyś. wyborców) i bez żadnych przeszkód zdobędą mandaty poselskie, bo przecież sąsiedzi znają ich najlepiej i z pewnością na nich zagłosują.

  Czego zatem się boją? Że co! Że sąsiedzi na nich nie zagłosują tylko wybiorą kogo innego? To przecież niemożliwe.
 • Żaden bloger NEON24.pl nie chce zostać SENATOREM 2015 -Ja jestem wyjątkiem ?
  Żaden bloger NEON24.pl nie chce zostać SENATOREM 2015 ? Tylko głupi żyd popiera żydowski JOW - ot i cała ich logika. Jewreje są we wszystkich opcjach i grają żydowską szopkę quasi demokracji - bo to się im OPŁACA ! http://beata.neon24.pl/post/125457,antypolskie-skutki-konfidencji-100-senatorow-jow-2011-2015

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031