Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
17 postów 739 komentarzy

Grzech zaniechania i jego skutki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To Oni są gotowi i w stanie urżnąć nam łby i to zanim zdążymy wezwać Maryję na pomoc.

Grzechem, za który zawsze trzeba zapłacić, jest nie tylko ZŁY CZYN, ale i zaniechanie działania w sytuacji kiedy trzeba było działać np. przeciwstawić się ZŁEMU CZYNOWI.

I tak np. kiedy banda okupująca Polskę wysyłała polskich żołnierzy do napaści na Irak były pojedyncze głosy sprzeciwu, ale wyszedł złoczyńca i powiedział, że Polacy na tym skorzystają bo będą mieć darmową ropę i głosy sprzeciwu zanikły. Drugi złoczyńca miast zabronić wiernym KK udziału w wojnie napastniczej, wysłał wraz z żołnierzami kapelanów, co by im łatwiej było zabijać niewiernych, a napadnięci by wiedzieli kto ich napadł i zniszczył, że napadli ich chrześcijanie, a nie rzeczywiści sprawcy napaści.

Było wiadomym, że napadnięci muzułmanie w starciu z machiną wojenną tzw. zachodu nie mają szans, ale My nie mamy z nimi szans w walce na ich zasadach tj. w konfrontacji bezpośredniej, oko w oko. Dlatego dzisiaj napadnięci usiłują zalać nasze miasta swoimi bojownikami, bo chcą wziąć odwet za dokonane w naszym imieniu zbrodnie, a ten odwet jest możliwy tylko na ich zasadach walki, zasadach które dają im nad nami ogromną przewagę.

To Oni są gotowi i w stanie urżnąć nam łby i to zanim zdążymy wezwać Maryję na pomoc.

KOMENTARZE

 • Podzielam
  szkoda tylko, że łby najpierw urżną spokojnym, Bogobojnym ludziom, a nie złoczyńcom.
 • W pełni się z tym zgadzam...
  To prawda. Grzechem zaniechania, jesteśmy winni tragedii tamtych ludzi. Być może właśnie idzie kara za to. I to słusznie idzie ta kara na nas, bo to my w swojej masie dajemy siłę naszym przedstawicielom wybranym do polityki, oni reprezentują nas. To my powinniśmy się interesować tym co oni z tym naszym zaufaniem robią. Chyba nie mamy innego wyjścia jak tylko i wyłącznie leżeć plackiem w kościele i modlić się do naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski o wstawiennictwo za nami u Pana Boga, modlić się o przebaczenie nam naszych win a przede wszystkim modlić się za tych wszystkich pomordowanych za naszą cichą aprobatą, ludzi. To Radio Maryjo powinno podjąć tą inicjatywę, bo chyba i ono nie jest bez winy. Ja w każdym bądź razie nie słyszałem stamtąd potępienia tych "misji" naszego wojska.
 • tekst jest bardzo ważny
  Na tyle ważny, że powinien być umieszczony na czołówce
 • @AUTOR
  NIE ISTNIEJE ŻADNA WSTAWIENNICZA ROLA MARII?

  Pan i Bóg Jezus Chrystus powiedział:

  "JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie".

  Na podstawie Ewangelii według Jana 14/6

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/14.php

  http://m.neon24.pl/9696fb70325bb52b2cfbfb9609d105a8,0,0.jpg

  Drogą do Boga Ojca Jest Pan Jezus, a o żadnej wstawienniczej roli Marii, ani Bóg Ojciec ani Bóg Syn nie wspominali.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 10:50:24
  W związku z tym Ty będziesz mógł przed ścięciem wezwać nie Maryję tylko Jezusa o pomoc, jak zdążysz oczywiście.
 • @Henryk Kreuz
  JEŻELI ZBAWICIEL POZWOLI...

  Jeżeli Mój Zbawiciel Pozwoli to zawsze zdążę, ponieważ Mój Pan Bóg Jest Bogiem Żywym i potrafi usłyszeć modlitwy ludzi. Jeżeli Mój Zbawiciel Pozwoli to z każdego pokuszenia uczyni wyjście aby człowiek wierzący mógł z godnością znieść to, co na niego przychodzi!

  Maria natomiast zgodnie z Prawem Pana Jezusa nie żyje od wielu, wielu lat i nie może w żaden sposób pomóc jakiemukolwiek człowiekowi!

  Bóg Ojciec Dał tylko Syna Swego...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 11:12:12
  Ja natomiast uważam, że Bóg jest w stanie pomóc tylko tym, którzy chcą sami sobie pomóc, a nie tym co tylko błagają Go o pomoc.
 • @Henryk Kreuz
  Zaczne od tego, ze zgadzam sie z tym co Keren napisal, bo to zgodne ze Slowem Boga.

  Ja chce tylko od siebie dodac, ze siejesz szatanska propagande, to propaganda nienawisci i strachu.

  Ilu muzulmanow znasz?
  Ja znam wielu, poniewaz w kraju ktorym mieszkam jest ich wielu! NIKOMU nie podrzynaja oni gardel!

  Malo tego, w kraju, ktory muzulmani nazywaja wielkim szatanem - USA zyje wielu, bardzo wielu muzulmanow! I co, podrzynaja tam gardla chrzescijanom???


  //
  ''Drugi złoczyńca miast zabronić wiernym KK udziału w wojnie napastniczej, wysłał wraz z żołnierzami kapelanów, co by im łatwiej było zabijać niewiernych, a napadnięci by wiedzieli kto ich napadł i zniszczył, że napadli ich chrześcijanie, a nie rzeczywiści sprawcy napaści.''
  //

  I ty tym ZLOCZYNCOM wierzysz? Do ich kosciolow chodzisz? Wspierasz ich? Wierzysz w ich Maryje???

  Dlaczego zloczyncom, a nie Bogu wierzysz???
 • @Henryk Kreuz
  OKO ZA OKO, CZY MIŁOŚĆ!

  TY piszesz o nienawiści do nieprzyjaciół a ja o miłości do ewentualnych nieprzyjaciół.

  Tak pojęta sprawa bez pomocy Pana Jezusa obyć się nie może, ponieważ to nie nożem ludzie wierzący powinni zawojować świat, a Słowem Bożym!

  Jeżeli masz na myśli pomoc samemu sobie w dobywaniu miecza, no to nie dziwię się, że się boisz, ponieważ tylko w ostrzu miecza pokładasz swoją nadzieję! Tylko w nim! Tylko, czy każdy człowiek jest wrogiem? Czy każdy obcokrajowiec jest złoczyńcą? Czy wszyscy są terrorystami?

  Tak Syn Boga Ojca nie uczył!

  Czuję, że niebawem powstanie tysiące artykułów i komentarzy na temat nienawiści do muzułmanów. Czytając moje wpisy wiesz być może o tym, że nie zgadzam się z tym co reprezentował swoim słowem Mahomet. Nie zgadzam się z tym by Boga Ojca nazywać Allachem, skoro jak uczy Koran, Allachowi żaden Syn jest niepotrzebny. Nie zgadzam się z tym, że Koran wyklucza Zbawczą Śmierć Syna Bożego na krzyżu!

  Jednak nie znam Planów Mojego Zbawiciela co do sprawy, która obecnie się toczy. Nie znam i za mocno nie wtrącam się... Odpowiedziałem Ci jednak tak, jak człowiek wierzący odpowiedzieć powinien! A i tak będzie się działo zgodnie z Bożymi Planami!

  Na razie!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:22:24
  Masz duży problem z rozumieniem tekstów. Ponieważ mój jest prosty i króciutki to nie będę go tłumaczył z polskiego na nasze.

  Widzę, że decyzje o napaści na niewiernych w Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie, twórców Al Kaidy, PI i dostawy dla nich uzbrojenia, wyżywienia uważasz za Plany Boże. Jeżeli tak to i odwet napadniętych będzie Sprawstwem Bożym. Z tego wniosek, że bronić się nawet nie wypada i o tym był m.in. mój wpis, mianowicie o słabości jednych i sile drugich w starciu militarnym i sytuacji odwrotnej w bezpośredniej konfrontacji. W sposób pokrętny, ale potwierdzasz mój wniosek.
 • warto obejrzeć, warto wiedzieć
  https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xlf1/v/t42.1790-2/11968636_137323963279938_1907102326_n.mp4?efg=eyJybHIiOjQ3NywicmxhIjo1MTJ9&rl=477&vabr=265&oh=6520745b9e0dc2928f73c6b1b9372c4d&oe=55F1CA13
 • @Henryk Kreuz
  BOSKI PLAN!

  Napisałeś:

  "Widzę, że decyzje o napaści na niewiernych w Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie, twórców Al Kaidy, PI i dostawy dla nich uzbrojenia, wyżywienia uważasz za Plany Boże".

  Bardziej chodzi mi o to, że gdyby Pan Bóg zechciał, to nigdy do takich sytuacji by nie dopuścił. Zatem skoro do nich doszło, to musiały być ku temu przyczyny.

  To nie jest wina Pana Boga, że ludzie wzajemnie się zabijają.

  Cytat z Nowego Przymierza na temat władzy szatana na ziemi:

  "1. Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym] na pustyni 2 czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. 3 Rzekł Mu wtedy diabeł: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem". 4 Odpowiedział mu Jezus: "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek".

  5 Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata 6 i rzekł diabeł do Niego: "Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, BO MNIE SĄ PODDANE I MOGĘ JE ODSTĄPIĆ, KOMU CHCĘ. 7 Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje". 8 Lecz Jezus mu odrzekł: "Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz".

  9 Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! 10 Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, 11 i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień". 12 Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego"".

  Ewangelia według Łukasza 4/ 1-12

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/4.php

  Skoro, jak czytasz, królestwa świata poddane są szatanowi i może je odstąpić komu chce, to za zło na tym świecie winny jest szatan i wszyscy ludzie wykonujące jego polecenia.

  Natomiast skoro Pan Jezus nie sprzeciwia się wybuchom wojen, terroryzmowi, czy innym tragicznym sytuacjom na ziemi, to musi być ku temu przyczyna. I to nazwałem "Bożym Planem"!

  Wiem o tym, że gdyby, mówiąc językiem Biblijnym, "ludy, narody i języki", przestały obrażać Ojcowskiego Syna, gdyby były Mu posłuszne, to świat byłby zupełnie inny.

  Dlatego Syn Boga Ojca w tym złym świecie ludowi wierzącemu Daje duchowe ukojenie. Ludzie wierzący "nie pchają się do polityki", ponieważ ona opiera się na kłamstwie i przemocy. Przyjdzie jednak taki dzień, że zło z ziemi zniknie, jednak porządek na niej zrobi nie człowiek a Pan Jezus Chrystus.

  I o takim Zachowaniu Bożym pisałem nadmieniając o Bożym Planie...

  Podsumuję: To nie Pan Bóg rozwijał druty kolczaste w Oświęcimiu, lecz postępując według Swojego Planu, nie przeszkodził ZŁYM LUDZIOM, by tak uczynili.

  Cześć!

  PS

  Pisząc o nienawiści w tekście miałem na myśli niepotrzebne aluzje do "urżniętych łbów", "o bandzie" i "o złoczyńcach". Takie określenia nie służą niczemu dobremu, tylko podsycają atmosferę złości.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 10:00:09
  Takie słowa służą PRAWDZIE i to wystarczy. Nie można ukrywać prawdy za niejasnym językiem, niedomówieniami, domysłami bo to niczemu dobremu nie służy tylko pomaga kłamcom i kłamstwu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031