Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
17 postów 739 komentarzy

Hanna Gronkiewicz Waltz i przekręty.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale znaleźli sposób na wymiganie się od odpowiedzialności za przekręty!

Umyślili sobie, że Dyrektor (Bajko) stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami nie będzie miał uprawnień do wydawania Decyzji administracyjnych, więc będzie miał tylko życzenia które będą realizować jego zastępcy przekładając je na Decyzje administracyjne. Tym sposobem życzenia HGW przekazywane Dyrektorowi i dalej przez Dyrektora przekazywane zastępcom Dyrektora stawały się Decyzjami, a jak sprawa się "rypnie", to odpowiedzialność zakończy się na "słupach" czyli zastępcach Dyrektora, bo przecież ani HGW ani jej zaufany Dyrektor oficjalnie decyzji nie podejmowali i nie podpisywali. Oni mieli tylko "sugestie" nie do odrzucenia wobec zatrudnionych przez nich pracowników. Taki stan utrzymywano właśnie tylko w tym celu, ale co z wydawanymi w ten sposób decyzjami?

Otóż jeżeli do wydawania Decyzji administracyjnych uprawniony jest Dyrektor, a osoba sprawująca tę funkcję nie nabyła uprawnień do ich wydawania, to tym bardziej żaden jego zastępca działający w jego imieniu nie miał uprawnień do wydania Decyzji administracyjnej.

Wniosek z tego taki:
wszystkie Decyzje administracyjne wydane przez zastępców Dyrektora w czasie w którym ten Dyrektor nie miał uprawnień do wydawania takich Decyzji są nieważne, ponieważ zostały wydane przez osoby nieuprawnione do wydania takich Decyzji.

Jeżeli Kowalski nie jest uprawniony do czegoś to i jego zastępca, czyli pełnomocnik również nie jest do tego uprawniony, proste jak drut.

Proszę sobie wyobrazić sytuację taką, że Prezydent USA lub Rosji z jakichś przyczyn nie ma formalnego uprawnienia do wydania jakiejś Decyzji, więc powołuje zastępcę i wydaje mu polecenie jej wydania, a ten wydaje tą Decyzję np. jakiś DEKRET PREZYDENTA. Przecież ważność takiego dekretu byłaby absurdem.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031